Стратегічне планування з реалізації НПМ

2-3 жовтня 2012 року у м. Київ відбулося стратегічне планування заходів з реалізації національного превентивного механізму з попередження катувань та жорстокого поводження в Україні. В плануванні взяли участь представники наступних організацій: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр інформації з прав людини, Розуміємо права людини, Харківський інститут соціальних досліджень, Асоціація незалежних моніторів місць несвободи, Центр громадянських свобод, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів, Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини з питань реалізації НПМ Ю. Бєлоусов. Захід був організований та підтриманий Програмою «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
Символічним став той факт, що під час проведення заходу пізно ввечері Верховна Рада України проголосувала в другому читання та прийняла в цілому законопроект 11073 «Про внесення змін до Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” щодо національного превентивного механізму, яким поклала виконання функцій НПМ на Уповноваженого Верховної Ради з прав людини разом із представниками громадських організацій, активістами, науковцями, експертами.
В ході планування завдяки «мозковому штурму» було складено план заходів по запровадженню НПМ в Україні з моменту набрання чинності закону про НПМ. Варто відзначити, що Офіс Уповноваженого ставить головним пріоритетом у своїй діяльності створення механізму попередження катувань та жорстокого поводження в Україні та активно впроваджує вже зараз моніторингові візити до місць несвободи. Це стає добрим підґрунтям для започаткування модулі НПМ у вигляді Омбудсман+, де «+» мають стати представники громадських організацій, активісти, науковці, експерти. Всі учасники планування дійшли згоди щодо моделі НПМ, формату участі у ньому НДО, а також прийняли пропозицію щодо створення Експертної ради при Представнику Уповноваженого ВРУ з прав людини з питань реалізації НПМ. Експертна рада у найближчому майбутньому стане зв’язуючою ланкою між Уповноваженим та представниками НДО, які зацікавлені у здійснення регулярних візитів до місць несвободи в Україні.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30