Візит Уповноваженого ВР з прав людини до м. Харкова

8 квітня 2014 року відбувся робочий візит Уповноваженого ВР України з прав людини Валерії Лутковської до м. Харкова. В рамках робочої поїздки до Харкова, Валерія Лутковська спільно з представниками ГО «Харківський інституту соціальних досліджень» відвідала Харківський прикордонний загін та міжнародний пункт пропуску через державний кордон «Гоптівка», який є найбільшим на східному кордоні України з Російською Федерацією. Державна прикордонна служба в рамках заходів щодо підсилення режиму охорони державного кордону виконує низку заходів із зміцнення інженерних споруд безпосередньо на зеленій смузі кордону, збільшення кількості військовослужбовців на кордоні, підсилення процедур огляду транспортних засобів та громадян, які перетинають державний кордон України. Під час бесіди із заступником Голови ДПС України генерал-лейтенантом Ігорем Ринько, з’ясувалося, що особовий склад прикордонної служби постійно підвищує боєздатність, здійснює навчання, отримав усю необхідну техніку та засоби для охорони державного кордону. Незважаючи на режим підсилення охорони кордону та догляду транспортних засобів та громадян, черг на перепускному пункті немає. Так, за словами прикордонників пасажиропотік у порівнянні із тим самим періодом минулого року впав у 2,5 рази і наразі складає близько 1500 осіб щодоби у обидва боки. Поруч із міжнародним пунктом пропуску знаходиться місцевий пункт пропуску «Журавлівка», який додатково підсилений підрозділами МО України. Між органами ДПС України та МО України налагоджена повна взаємодія та сприяння, військовослужбовці забезпечені гарячим харчування, належно екіпіровані та озброєні.
Валерія Лутковська також зустрілася із журналістами харківських ЗМІ, які вийшли на мирний пікет з протестом проти тиску на ЗМІ з боку протестувальників з вимогою звернути увагу на проблеми висвітлення подій біля Харківської ОДА та низки інших. В ході цієї зустрічі Уповноважений пообіцяла взяти під контроль хід розгляду скарг на перешкоджання журналістської діяльності у м. Харкові.
Також активісти харківських громадських організацій мали можливість обговорити поточну обстановку у Харкові в рамках зустрічі, яка відбулася у стінах Харківської міської ради. Серед найбільш проблемних питань, які хвилюють активістів є низька ефективність роботи органів правопорядку при охороні мирних зібрань, нездатність забезпечити правопорядок, що в свою чергу призводить до зростання напруження у місцевій громаді.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30