Якою має бути тема перехідного правосуддя у медіапросторі?

На це питання намагались знайти відповідь журналісти та громадські активісти, зібравшись 12 жовтня в Одесі. Разом учасники дискутували, як населення сприймає людей на окупованих територіях, які дії там вважати злочинами, що можна зробити задля налагодження миру між територіями.

Дар’я Свиридова, перша заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, розказала в цілому, що можна вважати перехідним правосуддям, хто працює в цій сфері в Україні, і якою є зараз Концепція перехідного правосуддя, що вже була розроблена українськими експертами.

Денис Кобзін, директор ХІСД презентував  результати соціологічних досліджень щодо цієї теми. Зокрема,  було розглянуте ставлення українців до питань, пов’язаних із подоланням негативних наслідків збройного конфлікту в Україні.

Олена Луньова, менеджерка з адвокації ГО «ZMINA», запропонувала обговорити комунікацію основних тез перехідного правосуддя.

У процесі групової роботи учасники організували дискусію навколо питань, які саме теми перехідного правосуддя варто обговорювати та освітлювати; хто може бути спікером цих тем, і які питання є найбільш болісними для громадян.

Харківський інститут планує проведення ще 3 подібних зустрічей, по завершенню яких планується напрацювання рекомендацій для ЗМІ та державних органів, як висвітлювати тему перехідного правосуддя серед різних верств населення.

Захід вібувся за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30