Знову про тортури: відбулася спеціальна панель на 3-му Конгресі прав людини

14 грудня 2019 року на запрошення Бюро Демократичних Інституцій та Прав Людини ОБСЄ Заступник Голови Правління Інституту взяв участь у роботі спеціальної панелі “Тортури. Сором 21 століття”, яку було організовано в рамках 3-го Конгресу прав людини, що відбувся 13-14 грудня в Варшаві, Польща. Серед учасників панелі були: Вахе Григорян, суддя Конституційного Суду Вірменії; Джозеф Гофман, вчений правник з США; Марія Кшижак, представник Міжнародного Фонду “Міжнародна Гуманітарна Ініціатива” з НІмеччини, Пшемислав Казімірскі, директор НПМ Республіки Польща.
Панель була модерована делегаткою у Європейському Комітеті з питань запобігання катувань від Республіки Польща Марженою Ксель.
“Існування катувань в наших суспільства багато в чому залежить від ставлення до цього явища звичайних людей. Так, в Україні понад 25% громадян толерують застосування катувань, що може складати загрозу демократичному розвитку суспільства”, – сказав Андрій Черноусов, провідний експерт ХІСД.
Директор НПМ Польщі Пшемислав Казімірскі, також наводить дані опитування про готовність населення виправдовувати катування і цей показник у Польщі гіршій ніж в Україні і складає 41%.
Наприкінці обговорення до дискусії приєднався Омбудсман Республіки Польща Адам Боднар і влучно зауважив важливість таких міжнародних існтрументів боротьби з безкарністю як Закон Магнітського, який передбачає персональні санкції у вигляді блокування активів та заборони подорожей для тих, хто визнаний виним у порушеннях прав людини, в т.ч. катуваннях.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30