Четверта Східноєвропейська конференція з питань НПМ

15-16 листопада в м. Одеса відбудеться Четверта Східноєвропейська конференція з питань НПМ, яка вже традиційно стала майданчиком для обговорення проблемних питань побудови національних превентивних механізмів проти катувань та жорстокого поводження та яку організує Харківський інституту соціальних досліджень. Конференція проводиться за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні та за організаційної підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Уперше за свою історію українські учасники будуть обговорювати новостворений національний превентивний механізм: 2 жовтня 2012 року Верховна Рада України проголосувала за Закон України «Про внесення змін та доповнень у Закон України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (стосовно національного превентивного механізму)». Прийняття нового закону покладає функції національного превентивного механізму проти катувань на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом із представниками від громадськості (модель «омбудсман+»).
Цього разу очікуються вже традиційно жваві дискусії від представників НПМів Польщі, Словенії, Сербської Республіки, Угорщини, Вірменії, Грузії, Киргизстану тощо. До участі у роботі Конференції запрошений Доктор Метью Прінгл – провідний фахівець з просування НПМів у країнах Європи та Центральної Азії Асоціації з попередження катувань (Женева, Швейцарія).
Разом із представниками іноземних НПМ проблеми майбутньої роботи українського механізму проти катувань будуть обговорювати представники громадських організацій та державних органів – МВС України, МОЗ, Прикордонної служби, Державної пенітенціарної служби, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти, науки, молоді та спорту, Міністерства оборони та інших органів влади, які у своєму підпорядкуванні мають місця несвободи.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30