Моніторинговий візит до Якушинецького професійного училища соціальної реабілітації

1 листопада 2012 року в рамках підготовки діяльності національного превентивного механізму відбувся моніторинговий візит до Якушинецького професійного училища соціальної реабілітації (Вінницька область) для дітей, які вчинили правопорушення або суспільно небезпечні діяння та за рішенням суду поміщені до такої установи. У візиті взяли участь представники Департаменту з питань реалізації НПМ Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, експерти ХІСД, АНМ, UNICEF.
В ході відвідування було оглянуто приміщення, у яких мешкають, працюють й навчаються вихованці училища; вивчені особливості харчування й медична частина. Особливу увагу було приділено дотриманню таких прав дітей як право на приватність, інформованість, можливість спілкуватися із зовнішнім світом. Поруч із позитивними характеристиками установи (чіткий план навчально – виробничої та виховної роботи, обладнаний спортивний зал, гарне харчування), візит виявив цілий спектр проблем, пов’язаних із поганими умовами проживання вихованців (співмешкання усіх 37 клієнтів у одному приміщенні, відсутність можливості помитися, поганий стан туалетів чи їх розташування на вулиці, порушення норм та мов проживання, повна відсутність приватності та можливості залишитися на самоті); можливостями поскаржитися на погане поводження та/або умови утримання (відсутність доступу до телефонного зв’язку, інформації тощо).
За підсумками візиту було проведено де – брифінг, в ході якого керівництво училища та обласного управління освіти були поінформовані із попередніми висновками й рекомендаціями, намічений план дій з усунення виявлених недоліків, серед яких першочергове місце посіла проблема побудови туалету у приміщенні школи замість того, яким зараз користуються вихованці на дворі.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30