Діти і війна: березень-травень 2023

Другий рік війни продовжує завдавати безліч втрат для України — російські військові регулярно обстрілюють мирне населення та цивільну інфраструктуру. Станом на 31 травня 2023 року загинуло вже 483 дитини, 989 — отримали поранення різного ступеня тяжкості. Розслідується понад 2900 проваджень щодо злочинів російських загарбників проти українських дітей.

Населення тимчасово окупованих територій потерпає від відсутності медичної допомоги, соціальних послуг, комунальної інфраструктури, достатньої кількості їжі та деінде питної води. Нагальною залишається проблема залучення українських дітей російськими окупантами до пропаганди та військових дій. Тисячі дітей депортовані, значна частина з них може не повернутися додому. Пропонуємо до вашої уваги звіт, який коротко описує ключові події трьох місяців другого року війни, пов’язані зі становищем, проблемами й потребами українських дітей.

Методологія ґрунтується на аналізі статистики, даних з офіційних джерел і медіаматеріалів. Також було проведено сім інтерв’ю з представниками громадськості, батьками в окупації та на територіях, де ведуться активні бойові дії, із сім’ями, які вимушені були переїхати до відносно безпечних областей України й за кордон. Доповідь підготовлено в співавторстві та за фінансової підтримки БФ «Голоси дітей».

Завантажити

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30