Діти в Україні: майже рік війни

Майже рік ми фіксуємо воєнні злочини російської армії в Україні. Більшість з них направлені проти цивільного населення. Окупанти обстрілюють житлові квартали, торговельні центри, місця роздачі гуманітарної допомоги, лікарні, школи та дитячі майданчики. Вбивають і тероризують мешканців тимчасово окупованих територій, створюють гуманітарну кризу та перешкоджають евакуації людей. Викрадають, депортують та мілітаризують дітей, залучають їх до збору розвідданих і поширення пропаганди.

З початку повномасштабного вторгнення органи прокуратури здійснюють досудове розслідування у 2607 кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані зі збройною агресією рф проти України, вчинені стосовно дітей та у сфері охорони дитинства. Станом на 10 лютого вже загинула 461 дитина, 922 дитини дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Але наслідки війни набагато більші. Діти стають сиротами, втрачають свій дім та рідне оточення, мають проблеми зі здоров’ям, вимушені жити з каліцтвами і долати психічні травми війни й стрес. Кожен місяць ми видаємо ситуативні звіти, де описуємо становище, проблеми й потреби українських дітей в країні та за кордоном.

У цьому звіті ми пропонуємо до вашої уваги короткий огляд воєнних злочинів російської армії проти дітей в Україні за весь час повномасштабної війни. Доповідь підготовлена у співавторстві з БФ«Голоси дітей».

Завантажити звіт

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30