Обговорені права осіб зі стійкими інтелектуальними та психічними порушеннями

15 травня 2014 року у Києві Харківський інститут соціальних досліджень взяв участь у круглому столі «Проблемні питання дотримання прав осіб зі стійкими інтелектуальними та психічними порушеннями». Захід було організовано ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів з інтелектуальною недостатністю» за підтримки Офісу Уповноваженого ВР України з прав людини.
Розпочала зустріч Валерія Лутковська, Уповноважений ВР України з прав людини, зазначивши, що вирішення проблем людей з особливими потребами є на сьогодні вкрай актуальним, а тому є пріоритетом її діяльності. Раїса Кравченко, виконавчий директор ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів з інтелектуальною недостатністю», зазначила наскільки необхідним наразі є впровадження змін у нормативно-правову базу, яка регулює питання надання соціальних послуг таким особам, та в цілому у діяльність державних органів влади, які регулюють ці питання.
Серед головних проблем, які обговорювалися на круглому столі, було передусім порушення економічних прав недієздатних осіб, опіку над якими здійснюють інтернатні установи, в частині, що стосується 25% державної допомоги по догляду. Окрім того, неодноразово була підкреслена необхідність затвердження окремого державного стандарту соціальної послуги «представництво інтересів», який дозволить запобігти порушень прав клієнтів та полегшить отримання ними низки послуг.
По закінченні круглого столу учасники домовилися надіслати в Офіс Уповноваженого конкретні рекомендації та пропозиції за обговореними питаннями задля координації зусиль з їх вирішення у відповідних органах державної влади.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30